Člani našega zbora se poklicno ukvarjajo z raznolikimi dejavnostmi, ob prostem času pa se (poleg zborovskega petja seveda) posvečajo še drugim aktivnostim. Bogdan Bone, denimo, poučuje na Osnovni šoli v Dobravljah, je pa tudi sadjar, čebelar in pripadnik zelene bratovščine (LD Hubelj). Očitno najde čas še za pesniško ustvarjanje (ali pa se mu rime utrnejo na kakšni preži). Tako je na natečaju glasila Lovec (Lovske zveze Slovenije) osvojil zlato in bron v kategoriji pesniških besedil.
Lov je ena najstarejših dejavnosti človeka, ki je zaznamovala tudi njegovo ustvarjalnosti – prve umetnine človeka, ki so jih arheologi odkrili v njegovih nekdanjih bivališčih, so povezane z lovom. Lovska tematika se odtlej pojavlja v vseh umetniških zvrsteh in žanrih. Posebno mesto v slovenski tradiciji, kulturi, umetnosti, pa ima lovsko leposlovje.
Revija Lovec vsako leto razpiše literarni natečaj, rezultate pa razkrije ob kulturnemu prazniku. »Pesem Srnjak bralca ne pusti hladnega. In prav to je tisto, kar naj bi pesem vzbudila v bralcu,« je med drugim zapisano v obrazložitvi prvonagrajene pesmi, ki jo objavljamo v nadaljevanju. Čestitke Bogdanu!
Srnjak
Starec s sklonjeno glavo
stopa v mrak in jesen;
nič kaj zvedavo mu ni več oko,
umirjen njegov je korak.
Natanko ve, kam je namenjen
med cvetjem čez mokro livado.
Le veter ga boža po hrbtu grede
k obzorju, za temno ogrado.
Gladko, a topo orožje
na glavi je krona nekdanja;
okleščen le skromen spomin
je na vitezovanja.
Starec, povej svojo zgodbo,
zaupaj mi svoje poti,
ki varovale pred sodbo
tvoje so mlade moči!
Pripoveduj mi o ljubicah svojih,
o strahu, romancah in častnih dvobojih;
o zimskih okovih, pomladih dehtečih,
poletjih kipečih, jesenskih plodovih …
Rad bi tvojo zgodbo zapisal,
v raztrgane rime jo ujel,
preden v drugi postaneš
vloge le stranske odmev …